Tiny House Nedir? Nasıl Dekore Edilir?

Sürdürülebilir ve çevre dostu tiny house evler sizi minimal yaşam tarzına teşvik eder. Kendinizle daha fazla vakit geçirmeniz için imkan yaratır. Küçük evinizle vakit geçirmeye başlamadan önce kendinizi hazırlamalısınız. Satın almadan önce dikkat edilmesi gereken bazı faktörler vardır. Sevimlilikleri ile insanı özendiren minik ev hareketi tiny house nedir sorusunun yanıtı olarak verilen bambaşka bir yaşam felsefesini de anlatıyor. Modern dünyanın yarattığı şehir hayatından bunaldıysanız, bambaşka bir yaşam tarzı istiyorsanız, hatta bundan da öte yaşama dair alışkanlıklar ile doğanın kirlendiğini, tahrip edildiğini düşünüyor ve bu konuda kendinize düşeni yapmayı kabul ediyorsanız, kısacası kapitalizmle olan şu veya bu biçimdeki bağlarınızı azaltmak istiyorsanız tiny house evde yaşamak için uygun ruh hali içindesiniz demektir. Çünkü tiny house, minik ev hareketi ihtiyaçların minimalize edildiği, ahşaptan yapıldığı için çevreye bütünüyle uyumlu, çoğunluk römork tipi çekilebilir araçların üzerine kurulan, çok küçük ve çok sevimli evleri ve onlarda yaşamayı anlatıyor.

Tiny house nedir sorusunun yanıtını birebir görecek ve mini minicik evinizde yaşamaya başlayacaksınız. Örneğin çatıyı oluşturan üçgen bölümün taban kısmı kapatılacak ve artık orası sizin yatağınız olacak. Bir merdiven kapı görevi görecek. Tiny house yapılarda en küçük alanlar bile kullanılır. Dünyada yaşanan 2008 krizinden sonra artan işsizlik ve hacizler sonucu binlerce insanın evini kaybetmesi öncelikle ABD’de alternetif bir yaşam şekli olan tiny house yaşam tarzını yarattı. Eşyalara bağlılıktan kurtulmak isteyenler ve bir adım ötesi dünyada betonlaşma gibi tahrip edici izler bırakmak istemeyenler artık bu yaşam tarzını benimsiyor. Karbon ayak izlerini küçültmeye çalışan kişiler onlar. Farklı ve boyut tasarımlarda olmak üzere pek çok Tiny House modeli vardır. Ayrıca talebiniz doğrultusunda elektrik ihtiyacınızı düşük maliyetli karşılamak için güneş paneli ekleme sistemleri mevcuttur. Öncelikle hayalinizdeki minik evi tasarlamanızı tavsiye ederiz. İç dizaynıyla ilgili özel talepleriniz varsa not alabilirsiniz. Sonra bütçenizi oluşturarak minik eviniz için ideal bir seçim yapabilirsiniz.

Özgür ruhlu, çoğunlukla tek başına yaşayan, doğanın parçası olmak isteyen kişiler. Fakat aile olarak bu evlere taşınanlar da var. Bu evler insana çok sevimli geliyor ama duracağı yer, elektrik ve su gibi kamusal ihtiyaçların nasıl karşılanacağı, ısıtma, pis su tahliyesi, küçük yerlerde yaşamanın zamanla yaratabileceği sıkıntı gibi konuları da gündeme getiriyor. Bu yüzden Tiny house nedir dendiği zaman bizim insanımız çokça düşünüyor. Biz bu çeşit yaşantılara pek uygun değiliz henüz. 3+1 evler bize ancak normal boyutta geliyor. Bununla birlikte gelecekte neler olacağını kim bilebilir? Özellikle genç nesil bu minik ev yaşantısını hızla benimseyebilir de. O zaman küçük evler fiyat bakımından daha makul düzeye gelebilir. Minimalize edilmiş bir dekorasyon anlayışında sadece ihtiyaç kadarı kullanılır. Bütün güçlükleri kabulüm, ben tiny House istiyorum derseniz buna göre düşünün ve örneği ne olursa olsun günlük hayat için gerekli olan eşyalarınızı, örneğin sandalyenizi ahşaptan seçin. Sizlerin yaşam biçimine uygun küçük ve ahşaptan imal edilen pek çok sandalye modeli bulabilirsiniz.

Kaynak: https://365guntinyhouse.com

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Web sitenizi WordPress.com ile oluşturun
Başla
%d blogcu bunu beğendi:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star